1. TURNUS

TERMÍN:

12. – 18. júl 2020

MIESTO:

hotel Remata***, Ráztočno, Handlová
(tábor zameraný na rodiny s tínedžermi od 13 rokov, pre ktorých bude pripravený špeciálny program. Nebojte sa však prihlásiť aj keď ste rodina s deťmi akéhokoľvek veku, mať tínedžera nie je podmienkou. 😉)

UBYTOVANIE:

Zariadenie Remata ponúka rôzne kategórie ubytovania – v hoteli v 2 až 4-lôžkových izbách alebo v apartmánoch, v 2 až 4-lôžkových chatkách a v turistickej ubytovni s 2 až 4-lôžkovými izbami s poschodovými posteľami a spoločným sociálnym zariadením na chodbe.

CENY:

Cena v hoteli (2 až 4-lôžkové izby)

 • 219€ – dospelý
 • 179€– dieťa od 12 rokov (dospelá porcia)
 • 159€– dieťa do 11 rokov vrátane (detská porcia)
 • 30€– dieťa do 3 rokov vrátane (bez nároku na stravu a lôžko)
 • 60€– pes

Pokiaľ máte záujem o ubytovanie v apartmáne, prípadne chcete byť ubytovaní v 2 izbách, doplatok pre rodinu je 100€.

Cena v chatkách (počet lôžok 2 až 4):

 • 200€– dospelý
 • 165€– dieťa od 12 rokov (dospelá porcia)
 • 145€– dieťa do 11 rokov vrátane (detská porcia)
 • 30€– dieťa do 3 rokov vrátane (bez nároku na stravu a lôžko)
 • 60€– pes

Cena v turistickej ubytovni (ubytovanie v 2 až 4 – lôžkových izbách s poschodovými posteľami a spoločným sociálnym zariadením):

 • 175€– dospelý
 • 145€– dieťa od 12 rokov (dospelá porcia)
 • 125€– dieťa do 11 rokov vrátane (detská porcia)
 • 30€– dieťa do 3 rokov vrátane (bez nároku na stravu a lôžko)
 • 60€– pes

V prípade, že máte záujem o stravu alebo lôžko pre dieťa mladšie ako 3 roky, uveďte to v poznámke v prihláške – cenu upravíme podľa vašich požiadaviek.

V cene je ubytovanie na 6 nocí, plná penzia, desiata pre deti, občerstvenie, podklady k prednáškam, materiály pre detský program, spoločné priestory, športoviská, bazény, príspevok prednášajúcim.

O spôsobe platby Vás budeme informovať po prijatí Vašej prihlášky. V prípade, že máte záujem o použitie rekreačného poukazu, nezabudnite to zaškrtnúť v prihláške.

 

Ďôležité poznámky:

Ak prídete na tábor ako jeden rodič s ďeťmi, je potrebné počítať s príplatkom 50€ za druhého dospelého vzhľadom k cenovej politike hotela.
Ak ste rodina s počtom detí 1-2 a chceli by ste kvôli komfortu 2 izby, je potrebné vzhľadom k cenovej politike hotela počítať s doplatkom pre rodinu 100€.

V prípade, že by cena bola pre Vašu rodinu neprekonateľnou prekážkou, kontaktujte nás na stana@ywam.sk. Budeme sa modliť a snažiť sa spoločne hľadať riešenie.

Naši rečníci:

Georg a Christine Schubertovci

Súčasťou YWAM sú od konca 70-tych rokov, tam sa spoznali a potom v roku 1983 vzali. V prvých rokoch pracovali najmä s mladými ľuďmi v rámci učeníckej školy (DTS). Georg bol niekoľko rokov vedúcim YWAM centra a tiež vedúcim DTS. Potom založil službu „remeselníci v misii“. Táto služba viedla ich rodinu na misijné výjazdy do rôznych krajín, ako Zimbabwe, Rumunsko a na štyri roky do Čile (1991-1995). V Čile sa stretli s kurzom na posilnenie a obohatenie manželského vzťahu REAPP (Relationship Enrichment by Applying Preventive Principles), boli vyškolení autormi kurzu a po návrate priniesli kurz do Nemecka. Ďalších 20 rokov pracovali na preklade kurzu a jeho spracovaní, viedli workshopy a trénovali ďalších vedúcich v Nemecku, Švajčiarsku, Rumunsku, Južnej Afrike aj na Sibíri.

Georg a Christine sú súčasťou YWAM služby rodinám a súčasťou miestneho kresťanského spoločenstva. Ich vášňou je vidieť, ako zdravé manželstvá a rodiny v spolupráci s Bohom slúžia ľuďom a spoločnosti. Preto spolu s ďalšími kresťanskými organizáciami a rôznymi cirkvami propagujú „týždeň manželstva“ vo svojej krajine. Radi vyučujú o vzťahoch – v cirkevných spoločenstvách, mládežníckych skupinách a YWAM školách.

Schubertovci majú dve dospelé dcéry, dvoch synov a jedného zaťa.

Rečník pre tínedžerov: Ivan Kotúček

Žije a pracuje na Slovensku s misijnou organizáciou YWAM. Jedna manželka, dve dcéry, všetky tri viac, či menej v potínedžerskom veku. Venuje sa najmä poradenstvu, zaujíma ho premena našej spoločnosti, spolu s manželkou Stankou vedie tím rodinných táborov, ale tiež rád pracuje s mladými. A rád bude Vašich tínedžerov zabávať svojimi príbehmi s Bohom… 😊